Zypern

Kurban Bayramı und Babalar Günü – Doppelte Feierlichkeiten heute in der Türkei

Kurban Bayramı ve Babalar Günü Aynı Günde Kutlanıyor

Kurban Bayramı başladı. Dört gün süren ve hafta sonuna denk gelen bayram tatili beş gün olarak uzatıldı. Ülke genelindeki camilerde bayram namazı saat 06.10’da kılındı.

Kurban Bayramı’nın ilk gününe denk gelen Babalar Günü de bugün kutlanıyor.

Bayram boyunca 24 saat hizmet veren Polis Genel Müdürlüğü, alkollü ve süratli araç kullanımı konusunda uyarıda bulundu. Trafiğin yoğun olacağı dönemde halkın güvenliği için gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

Belediyeler de hizmetlerin aksamaması için tedbirlerini aldı. Kurbanlık hayvan fiyatları ise kuzu için 13-17 bin TL arasında, dana için ise 100-130 bin TL arasında değişiyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar bugün saat 10.00’da Cumhurbaşkanlığı’nda halkla bayramlaşacaklar.

Hava durumunun açık ve az bulutlu olması beklenirken, sıcaklıklar iç kesimlerde 38-41 derece, sahillerde ise 33-36 derece dolaylarında seyredecek.

Trafik kazalarını önlemek amacıyla alkollü araç kullanımına karşı uyarılar yapıldı. Vatandaşların dikkatli olması ve emniyet kemeri kullanması gerektiği vurgulandı.

Belediyeler, bayram boyunca hizmetlerinin aksamaması için gerekli önlemleri aldılar. Acil durumlarda ise Alo 185 Çözüm Hattı 24 saat hizmet veriyor.

Bu bayramda da her yıl olduğu gibi temizlikten, trafiğe, kamu hizmetlerinden güvenliğe kadar her alanda vatandaşların huzur ve güvenliği için gerekli tedbirler alındı.

ACM Cyprus

Esta Construction

Pools Plus Cyprus

Diese Nachricht wurde dieser Quelle entnommen und von künstlicher Intelligenz umgeschrieben.

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"